مشاوره و فروش خرید انواع آجر کوار

لیست قیمت انواع آجر

می توان گفت که قیمت آجرهای فشاری را میزان کیفیت آن ها تعیین می کند. آجر ها به توجه به کیفیت آن ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

آجر درجه یک / آجر درجه دو / آجر درجه سه

بنابراین ، قیمت آجر ها ، با توجه به درجه کیفیت آن ها می تواند متفاوت باشد.

بررسی و معرفی آجر فشاری

آجر فشاری به روش سنتی و دستی ساخته می شود. آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری هم معروف است دارای ویژگی های زیر می باشد.

دلیل نامگذاری این نوع  آجر  این است که در ابتدا، خشت آن با دست زده می‌شد و با فشار دستی کارگران خشت زن گوشه‌های قالب به وسیله گل مخصوص پر می‌گردید. این نوع آجر معمولاً در سفت کاری و دیوارچینی ساختمان و کرسی چینی پی ساختمان به کار می‌رود و به روش دستی تهیه می‌شود (آجر گری). این نوع آجر برای تمامی کارهای ساختمانی مانند کرسی چینی، گره‌چینی، طاق ضربی، دیوارهای حمال و تیغه چینی مناسب است. در حال حاضر صنعت ساختمان در ایران به مقدار وسیعی از آجرهای فشاری استفاده می‌نمایند.

وزن هر عدد آن برابر با ۲٫۴ کیلوگرم می باشد. این آجر مقاومت خوبی ندارد و از زيبايی ظاهری نيز برخوردار نيست، اما ميزان جذب آب آجر فشاری بالاست. به همين جهت معمولاً در زيركاری و سفت كاری ساختمان مورد استفاده قرار ميگيرد. آجرگری در مواردی نظير ديوارهای باربر، تيغه چينی ، دورچینی فنداسیون پرکاربرد تر است. به طور كلی گری چينی یک اصطلاح است که به  از آجركاری ای خطاب میشود كه روی آن با مصالح ديگر از قبيل: گچ، كاشی، سيمان و يا سنگ پوشيده مي شود.

مزایا

  • مقاومت بالا در برابر اثرات دما و رطوبت شدید

آجر های فشاری مقاومت بسیار بالایی در برابر تأثیرات تهاجمی محیطی دارد.همینطور در مقایسه با دیگر آجرها نیز آجر فشاری از دوام و مقاومت فیزیکی بالایی برخوردار است. زیبایی ظاهری این نوع آجر، فاکتوری است که انتخاب آن را نسبت به انواع دیگر آجر بیشتر کرده است.

  • مقاومت مکانیکی بالای این محصول نسبت به باقی آجر ها

استحکام آجر فشاری توسط چگالی آن محاسبه شده که به طور متوسط 1600 کیلوگرم بر متر مکعب چگالی اآجرهای فشاری می باشد.

  • دوام بالای آجر توپر
  • مقاومت در برابر سرمازدگی
  • قیمت این آجر نسبت به سفال و دیگر آجرها کمتر است.
  • و …
این مطالب را از دست ندهید

آدرس ارتباطی ما

آدرس : کوار

موبایل : 09177215835

ایمیل : info@ajorkavar.ir

آجر کوار ، خرید آجر کوار

آجر انواع مختلفی دارد.آجر ماشینی ، آجر فشاری یا پرسی از انواع پر کاربرد آن است. آجر فشاری به صورت دست ساز ساخته می شود و اغلب در مرحله زیرکاری و سفت‌کاری ساختمان قابل استفاده است. البته در بعضی مواقع از ظاهر سنتی این آجر در نمای ساختمان نیز استفاده می گردد. این آجر بعد از قالب گیری وارد کوره شده و پخته می شود. در گذشته از این نوع آجر در طاق ضربی نیز استفاده می شد که تقریبا منسوخ شده است.آجر پرسی در دیوارچینی ، قالب‌چینی فنداسیون، تیغه‌چینی ساده و گره‌چینی کاربرد دارد. آجرهای ماشینی دارای ۸ الی ۱۰ سوراخ هستند و این سوراخ ها به این دلیل در آجر قرار می گیرند که ملات سیمان در آنها نفوذ کند و دیوار ساخته شده با این آجرها مستحکم‌تر و مقاوم‌تر شود.ضمنا وجود این سوراخ ها به کمتر شدن وزن آجر نیز کمک می نماید. این نوع آجرها ترد و شکننده بوده و قابلیت تیشه کاری ندارند.برای اطلاع از لیست قیمت انواع آچر به صفحات مربوط مراجعه فرمایید.